Pomoc

Wyszukiwanie atrakcji turystycznych

Aby wyszukać atrakcję turystyczną, skorzystaj z list atrakcji Regiony turystyczne, krainy geograficzne, parki narodowe lub użyj wyszukiwarki w zakładce Atrakcje turystyczne. Wyszukiwać można atrakcje w okolicy wybranego miejsca, konkretną atrakcję po jej nazwie, atrakcje danego województwa i powiatu, lub zaznaczyć obszar wyszukiwania na mapie. Po wybraniu kryterium wyszukiwania należy kliknąć przycisk „szukaj”. Lista wyników ukarze się niżej na stronie.

Wyszukiwanie wycieczek

Aby wyszukać wycieczkę, skorzystaj z listy krainy geograficzne lub użyj wyszukiwarki w zakładce Wycieczki. Wyszukiwać można wycieczki w okolicy wybranego miejsca, atrakcji, nazwie wycieczki, lub zaznaczyć obszar wyszukiwania na mapie. Po wybraniu kryterium wyszukiwania należy kliknąć przycisk Szukaj. Lista wyników ukarze się niżej na stronie.

Wyszukiwanie zdjęć

W okienku wyszukiwania w zakładce Galeria należy wpisać wybrane słowo. Wyszukiwarka pokarze zdjęcia, których nazwa zawiera to słowo.

Dodawanie atrakcji i zdjęć

Po zalogowaniu się uaktywnia się przycisk Dodaj atrakcję w zakładce Społeczność. Korzystając z niego można przejść do formularza dodawania atrakcji, wypełnić wszystkie potrzebne pola i kliknąć Zapisz. Aby do istniejącej już atrakcji dodać więcej zdjęć, trzeba wejść do okna tej atrakcji i tam kliknąć link Dodaj zdjęcie. Otworzy się wtedy okno umożliwiające wyszukanie zdjęcia na dysku i dołączenie go do pozostałych informacji o atrakcji.

Zakładanie konta użytkownika

Aby zarejestrować się w portalu, należy skorzystać z formularza rejestracyjnego, który otworzy sie po kliknięciu przycisku Zarejestruj się po prawej stronie nagłówka strony. Rejestracja nie jest obowiązkowa, ale jest konieczna do korzystania ze wszystkich możliwości portalu.

Tworzenie wycieczki

Aby utworzyć wycieczkę, trzeba zacząć od zebrania atrakcji turystycznych, które wycieczka ma obejmować. Trzeba wybrać atrakcje z bazy w zakładce Atrakcje turystyczne i zapisać je do Notesu atrakcji. Później można nadać wyciecze nazwę, dodać opis i podzielić sie nią z innymi użytkownikami serwisu.

Notes atrakcji

Notes służy do zapamiętywania wybranych atrakcji. Przy opisie każdej atrakcji znajduje się przycisk Zapisz tą atrakcję. Z dodanych do notesu atrakcji można ułożyć plan wycieczki.

Konkursy

Co jakiś czas portal 101wycieczek organizuje konkurs. Aby wziąć w nim udział, trzeba być zarejestrowanym pełnoletnim użytkownikiem, zapoznanym z regulaminem konkursu. Szczegółowe zasady uczestnictwa są opisane w zakładce Konkursy dla każdego konkursu osobno.