Nasi eksperci

Porady ekspertów

Wyświetlane rekordy 1-5 z 7.
Fotografowanie ptaków
Fotografowanie ptaków to jeden z najprzyjemniejszych sposobów spędzania wolnego czasu. Spróbować może każdy – nie potrzeba ani rozległej znajomości tematu, ani żadnych specjalnych warunków. Ptaki są wszędzie, można więc robić im zdjęcia w dowolnym środowisku (nie wyłączając centrum miasta), o każdej porze dnia, przez cały rok. więcej »
Makrofotografia przyrodnicza - cyfrowym aparatem kompaktowym
Wraz z nastaniem ery aparatów cyfrowych makrofotografia przyrodnicza trafiła pod strzechy. Z dziedziny elitarnej, zarezerwowanej dla zaawansowanych fotografów posiadających profesjonalny sprzęt, stała się dziedziną bardzo popularną. Dawniej dostępna dla nielicznych, dzisiaj w zasięgu ręki (raczej obiektywu) prawie każdego posiadacza cyfrówki. więcej »
Fotografia podróżnicza
Aparat fotograficzny jest nieodłącznym towarzyszem współczesnych podróżników. Rejestruje się nim ważne chwile, osoby, które napotkaliśmy na swej drodze, ciekawe miejsca i zachwycające nas krajobrazy. Wiele osób tęskni za dalekimi i egzotycznymi wyprawami z aparatem fotograficznym. Powszechne jest przekonanie, że wyłącznie z takich wojaży przywozi się mnóstwo wspaniałych zdjęć. To mylna opinia. więcej »
Zwierzęta w moim obiektywie
Samo znalezienie zwierzyny to nawet nie połowa sukcesu - to początek żmudnej pracy polegającej na wyczekiwaniu odpowiedniego światła. Czasem bywa tak, że jesteś już bardzo blisko obiektu, a zwierzę po prostu odwraca się i ucieka. Dla każdego fotografa przyrody to największa lekcja pokory... więcej »
Święta, obrzędy, inscenizacje
Może właśnie chwytanie przemijających szybko chwil tak nas zafascynowało w fotografowaniu świąt i obrzędów – jest w nich magia ulotności. Na chwilę trafiamy do świata istniejącego tu i teraz. Dla fotografa to wyzwanie: ma określony czas na zrobienie zdjęć, następny raz może je powtórzyć dopiero za rok, a czasem nawet za kilka lat. Jednocześnie jest to szansa na zrobienie zdjęć wyjątkowych i niepowtarzalnych; nawet jeśli drugi fotograf trafi na tę samą uroczystość, zrobi inne kadry, uchwyci inne twarze, odda w swoich ujęciach inny nastrój. więcej »