Nasi eksperci

Z zawodu tłumaczka francuskiego, z zamiłowania podróżniczka. Porzuciła stałą pracę, by poświęcić się swoim pasjom: podróżom, fotografii i pisaniu. Wyrusza w świat, by poprzez zdjęcia i reportaże ukazywać święta i codzienne życie spotkanych ludzi. Lubi opisywać i utrwalać przemijające chwile oraz miejsca, które ją zauroczyły. Mimo rozlicznych wypraw w świat z przyjemnością wraca do Polski, by odkrywać jej uroki. Dzięki temu od lat przybliża czytelnikom zarówno Polskę, jak i dalekie kraje, a jej zdjęcia ilustrują także liczne mapy i przewodniki. Podczas wypraw najbardziej lubi improwizację oraz włóczęgę z dala od utartych szlaków. Autorka cieszących się uznaniem licznych publikacji i albumów. Swoją pasję i pracę dzieli z mężem Krzysztofem Kobusem. Są autorami wielu zdjęć do publikacji wydawnictwa Carta Blanca, m.in. Polska z dziećmi i Polska ginąca. Zdjęcia Anny Olej-Kobus i Krzysztofa Kobusa zobaczyć można na stronie internetowej www.travelphoto.pl. Ich archiwum to kilkaset tysięcy zdjęć z Polski i zagranicy, a z każdej wyprawy przywożą kolejne. Od kiedy ich rodzina się powiększyła, podróżują wraz synkami. Z Michałkiem w pierwszym roku jego życia przejechali ponad 35 000 km po Polsce, zbierając materiały do jednego z albumów.

Po tym doświadczeniu nabrali przekonania, że niemowlę to idealny partner w podróży, dlatego gdy urodził się Staś, wyruszyli na wyprawę do Birmy, Rumunii i Tunezji.
Swoimi doświadczeniami z dalekich i bliskich rodzinnych podróży dzielą się poprzez portal Mały Podróżnik – www.malypodroznik.pl.

Anna Olej-Kobus
 Z zawodu informatyk, z zamiłowania fotograf i krajoznawca. Fotografię z informatyką łączy, tworząc serwisy internetowe i prezentacje multimedialne. Porzucił stałą pracę, by poświęcić się swoim pasjom: podróżom, fotografii i pisaniu. Wyrusza w świat, by poprzez zdjęcia i reportaże ukazywać święta i codzienne życie spotkanych ludzi. Lubi opisywać i utrwalać przemijające chwile oraz miejsca, które go zauroczyły. Mimo rozlicznych wypraw w świat z przyjemnością wraca do Polski, by odkrywać jej uroki. Dzięki temu od lat przybliża czytelnikom zarówno Polskę, jak i dalekie kraje, a jego zdjęcia ilustrują także liczne mapy i przewodniki. Autor cieszących się uznaniem licznych publikacji i albumów. Swoją pasję i pracę dzieli z żoną Anną Olej-Kobus. Są autorami wielu zdjęć do publikacji wydawnictwa Carta Blanca, m.in. Polska z dziećmi i Polska ginąca. Zdjęcia Krzysztofa Kobusa i Anny Olej-Kobus zobaczyć można na stronie internetowej www.travelphoto.pl. Ich archiwum to kilkaset tysięcy zdjęć z Polski i zagranicy, a z każdej wyprawy przywożą kolejne. Od kiedy ich rodzina się powiększyła, podróżują wraz synkami. Z Michałkiem w pierwszym roku jego życia przejechali ponad 35 000 km po Polsce, zbierając materiały do jednego z albumów.
Po tym doświadczeniu nabrali przekonania, że niemowlę to idealny partner w podróży, dlatego gdy urodził się Staś, wyruszyli na wyprawę do Birmy, Rumunii i Tunezji.
Swoimi doświadczeniami z dalekich i bliskich rodzinnych podróży dzielą się poprzez portal Mały Podróżnik – www.malypodroznik.pl.
Krzysztof  Kobus
Marcin Nawrocki urodził się 21 września 1976 roku. Fotografią przyrodniczą zajmuje się od 9 lat, kiedy to po raz pierwszy wyszedł o poranku z domu w teren. Od tego czasu każdą wolną chwilę spędza z aparatem na łonie przyrody.
Z wykształcenia jest informatykiem. Mieszka i pracuje w Kutnie. Jedyny czas jaki może poświęcić na fotografowanie to weekendy i urlopy. Odkąd fotografia stała się jego największą pasją poświęca jej każdą wolną chwilę. Jego marzeniem jest możliwość codziennej pracy w terenie z aparatem, bo dopiero wtedy wie, że spełnia swoje marzenia i robi to, co lubi najbardziej.
Marcin Nawrocki od czterech lat należy do Związku Polskich Fotografów Przyrody okręgu Łódzkiego. Trzykrotnie został wybrany "Fotografem Roku" w swoim okręgu,  natomiast za swoje najważniejsze wyróżnienie uważa, otrzymaną w listopadzie 2008 roku, nagrodę Grand Prix im. Włodzimierza Puchalskiego w konkursie fotograficznym Łowca Polskiego. Na swoim koncie posiada wiele innych wyróżnień i nagród zdobytych w konkursach w krajowych i zagranicznych.
Przez te kilka lat swoje prace prezentował na kilkunastu wystawach w kraju i za granicą. W Polsce jego fotografie można było oglądać m.in. w: Olsztynie, Łodzi, Kutnie, Elblągu, Piszu. Ponadto wiele z jego zdjęć doczekało się publikacji w albumach i prasie o tematyce przyrodniczej. Więcej informacji o autorze i jego fotografiach można znaleźć na stronie internetowej www.fotolens.pl.
Marcin Nawrocki
Przeczytaj porady:
 Marek Waśkiel – fotografik, dziennikarz, podróżnik pracujący m.in. dla magazynów: „National Geographic”, „Podróże”, „Maxim”, „Focus”, „Dom i Świat”, „Twój Urlop”, tygodników i dzienników: „Rzeczpospolita”, „Dziennik”. W latach 2006–2007 fotoedytor miesięcznika „Podróże”. Obecnie zastępca redaktora naczelnego miesięcznika „Poznaj Świat”, na łamach którego zajmuje się m.in. popularyzacją wiedzy o fotografii podróżniczej. Autor albumów fotograficznych i przewodników turystycznych. Miłośnik dawnych Kresów Rzeczypospolitej.
Marek Waśkiel
Przeczytaj porady:
 Michał Kucharski urodził się w 1976 r. w Warszawie, gdzie mieszka i pracuje. Absolwent Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych UW, zawodowo związany z wydawnictwem Carta Blanca. Kilka lat temu zaczął fotografować ptaki, co okazało się fascynującym i niezwykle wciągającym hobby. Ekspertem nie jest i nie chce za takiego uchodzić, ale chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami, pozostając otwartym na dyskusję. Mimo ogromnego szacunku dla profesjonalistów uważa, że fotografowanie ptaków nie jest zajęciem zarezerwowanym wyłącznie dla zawodowców, a przyjemność i satysfakcję można odnaleźć także na poziomie amatorskim. 
Michał Kucharski
Przeczytaj porady:
 Paweł Bieniewski urodził się w 1971 roku w Legionowie. Obecnie mieszka w Chotomowie. Jest absolwentem wydziału Żywienie Człowieka  SGGW w Warszawie.
Jego wielką pasją jest makrofotografia przyrodnicza. Aparat przenosi go w tajemniczy i nieznany świat owadów i pajęczaków. To jego azyl. Świat, w którym przebywanie daje mu odpoczynek i odprężenie. Od 2007 roku należy do Polskiego Związku Fotografów Przyrody.
Ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień zdobytych w konkursach fotograficznych w kraju i za granicą.
Strona autorska: http://benas.atspace.com     
GG: 5242410
Paweł Bieniewski